Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

GrassyHoppy

Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Postautor: GrassyHoppy » 08-06-2016 14:17

Witam,

Od dłuższego czasu borykam się z problemem odpalenia mojej Alfy 159 2.4 jtd 210KM na zimnym silniku (2008 rocznik, 235k przebiegu).
Kręci, kręci, odpali po czym silnik zaczyna skakać i gaśnie. Jedynym sposobem jest wkrecenie jej na 4k obrotów jak najszybciej.
Chyba, ze odpali bez problemu, co tez sie jej czasami zdarza (nie zauwazylem zadnych zaleznosci). Dodatkowo zaczela szarpac przy 1,5-2k obrotow na 3cim biegu.
Do tej pory zrobilem w niej:
- pelna regeneracja wszystkich wtryskow
- wymiana wszystkich swiec, sterownik od swiec rowniez sprawdzony
- oleje i filtry rowniez wymienione
- wymiana czujnika polozenia walu korbowego
- zaslepiony EGR - brak poprawy
- odslepilem EGR, wyczyscilem - brak poprawy
Generalnie komputer nie wyrzuca zadnych bledow.
Wczoraj oddalem Alfe do mechanika, ktory odpial przeplywomierz i stwierdzil ze silnik przestal skakac. Pomimo ze wedlug niego przeplywomierz zdaje sie pracowac poprawnie, sugeruje on jego wymiane, jednoczesnie nie gwarantujac ze znikna problemy z odpalaniem.

Koncza mi sie juz pomysly co moze byc przyczyna wyzej wspomnianych problemow. Ktos z Was przerabial cos podobnego?

Z gory dzieki za rady i sugestie.
Pozdro.

Awatar użytkownika
iparts
Kontaktowanie:

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Postautor: iparts » 13-06-2016 08:26

A czy po wypięciu przepływomierza pokazały się jakieś błędy na komputerze? Jeżeli są to oznacza że przepływomierz dobrze działa, jeżeli nie to trzeba się zastanowić nad wymianą.
Zapraszam forumowiczów do sprawdzenia oferty części samochodowych - http://www.iparts.pl/auto/alfa-romeo,2.html

Awatar użytkownika
Hieronim007

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku

Postautor: Hieronim007 » 18-09-2019 10:11

Też miałem taki problem w swojej Alfie. Okazało się, że przyczyną był zanieczyszczony EGR. Na stronie Ucando: https://www.ucando.pl/k/zawory-egr/U120101 kupiłem nowe zawory i teraz wszystko jest już w porządku ;)

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”