Ogromny problem z dmuchawa kabiny

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

Patrykwis21

Ogromny problem z dmuchawa kabiny

Postautor: Patrykwis21 » 20-02-2017 22:43

Witam. Wiec jako nowy juz mam problemy z nowa ale stara 156 1.8. dmuchawa kabiny o niej mowa , silnik rezystor i panel sprawne podmienialem x3 dmuchala dziala po 10 min gdy wlacze zaplon. A od poczatku mowiac nie dziala gdy wlacze zaplon na żadnych biegach i nie da sie wlaczyc obiegu wew. Po weryfikacji i odpieciu jednej z 2 kosci tej wiekszej z panelu sterowania dmuchawa działa bez problemu obieg wlancza sie bez problemu podlacze kosc do panelu klimatyzacji wszystko dziala do momentu wyjecia kluczyka i ponownego wlaczenia zaplonu. Sytuacja sie powtarza. bywa ze wentylator dziala jak należy lub opadaja obroty i znow rosną sprawdzalem zasilanie mase podawalem nowe plus mase na zasilenie gdzie rezystor i to samo wieje jak chce . Prosze o rade auto nowe 8 tys km a taki cyrk odebrane z wloskiego servisu i u polskich 3 elektrykow byla. Wszyscy rece rozkladaja.

adam8matek
Kontaktowanie:

Re: Ogromny problem z dmuchawa kabiny

Postautor: adam8matek » 23-02-2017 12:38

Ok. I stało się. Wyciągnąłem deskę rozdzielczą. Usterka zlokalizowana. Do sterowania nawiewem służą dwa silniczki. Jeden na lewą stronę drugi na prawą. Ne ma tam żadnych klapek, a są rolki na które nawijane są dwie "ceratki". Te "ceratki" w pewnych miejscach mają podłużne otwory, przez które przechodzi powietrze, a w innym miejscu są pełne. Nawijanie ich przez silniczki powoduje przesuwanie "ceratek" i tych otworków i kierowanie nawiewu na konkretne otwory. U mnie obie "ceratki" są urwane w tych miejscach gdzie mają wycięte otworki, przez co leżą jak flak i zatykają wszystkie otwory. Wczoraj zamówiłem kompletny zespół nagrzewnicy i wymienię cały ten moduł z tymi silniczkami.

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”