Temperatura/Termostat

Pytania, porady i opinie.

Moderator: Moderatorzy

Maciek156

Temperatura/Termostat

Postautor: Maciek156 » 17-01-2017 13:26

Witam serdecznie. Mam problem z autem - pacjent 156 2.0 JTS z 2002r. czytałem kilka podobnych tematów ale nie znalazłem w nich odpowiedzi.
A więc: problem z temperaturą cały czas mam 70 stopni nawet jak dojdzie w okolice 80 stopni to przy ruszeniu spada znowu na 70 stopni, jak jechałem w większym korku temperatura wzrosła do 110 stopni - nie czekałem na więcej więc puściłem nawiew na maxa z ciepłym powietrzem i temperatura znów spadła do 70 stopni, natomiast jak zostawię na chodzie auto (bez ruszania) temperatura nie rośnie. Miałem wyciek płynu chłodniczego - okazało się że ciekło z chłodnicy oraz zbiornika nad chłodnicą (taka plastikowa listwa nie pamiętam jak się to fachowo nazywa) tak więc wymieniłem chłodnicę na nową oraz ten zbiorniczek nowy (dostępny był tylko oryginalny) oraz wymieniłem jeszcze od razu termostat (CALORSTAT ) sądziłem że przy takiej wymianie będzie wszystko ok a jest jednak inaczej czyli tak samo. Czy ktoś mi może podpowiedzieć w tej sprawie :-/ już mnie ta sprawa irytuje - nie lubię jak mam coś nie tak w aucie.
proszę pomóżcie

Wróć do „Porozmawiajmy o Alfie”